2016. január 14.

Sold

A hamarosan exfoni megdobott egy ajanlattal, mert vi valju ju de meg mindig csak fel uton jar a masikhoz kepest. Kozben elkezdtem vezetni is egy friss jogsi es 7 ev kihagyas utan, bal oldalon, ma eloszor, mert az uj munkahoz az is szukseges. Meg auto. Valami cuki Nissan vagy ilyesmi. Ez mind annyira izgalmas, hogy azt hiszem nekem ez most kell es itt az ido otthagyni a biztonsagos feszket. Eladtam a lelkem a multinak.

2016. január 7.

The kick start of the new year

Hat. Ja. Az van, hogy tegnap kaptam egy allas ajanlatot, amit eloszor nem akartam elfogadni, habar a mostani fuzetesem duplaja volt a tet. A penz nem minden. Mondjak es mondom en. Ugy volt, hogy tanulni akarok es a mostani munkahelyem mellett ezt megtehettem volna. Igaz az itteni arak mellett egy kanyi fillerem nem maradt volna. 

A pasi nyustolt, hogy ugyan mar, mi ertelme a szabad idonek, ha haszontalanul toltjuk (celozgatva ezzel az altalam valasztott szakra). Fejlodnunk kell. Jo a penz. Ugy tunt nagyon csalodott lenne, ha nemet mondanek ra. Lusta lennek, komfort zonas.

Miutan tenyleg megkaptam az allast, ugy ereztem, hogy basszus, ha erre felvettek, akkor tuti kepes vagyok ra. (Baromi nehez, harom koros interju volt.) Am legyen. Aztan majd jol felre teszek kb 2-3 ev alatt a sulira meg hazikora nekunk, meg minden.)

Elfogadtam. Azota nem beszel velem csak cimszavakban. Kerul. Elmegy, ha itthon vagyok. Neki minden szar. En meg megint tobbet keresek mint o. 

Eltunt es ellenem fordult akkor, amikor szuksegem lenne ra. Ismet.

Ja, amugy meg epp skypeolok a 9 eves unokahugommal. Vegre van sajat fiokja :) Egyem a szivet! 

2016. január 2.

What can happen in a second

(Szoval van egy ilyen kis lista '642 things to draw' es '642 things to write about'. Meg talan 2014 elejen elkezdtem a rajzolosat, tok jo volt. Aztan lett egy pasim es abba maradt. Kellene mar valami olyan pasi, aki meg inkabb inspiral nem forditva. Na mindegy. Most elkezdtem nezegetni a masikat, es megtalaltam a lista egy reszet. Gondoltam probalkozom ujra kreativkodni 2016-ban. Szerintem a rajzolosat is folytatom aztan majd jol megmutizom. Ja, meg a sutos project is kicsit alszik de nincs feledve.)


What can happen in a second


A kezein levo barazdakat nezegetve erre azt valaszolna az Elet. Ed Sheeran koncertjegyek eladva. Valoszinu egy csomo baba jon a vilagra. Ha jol tudom a tusszentes is valami tok gyors. Csok. Egy kimondott szo amit nem lehet mar vissza vonni. Kisut a nap. Mosoly. Fenykep. 


2015. december 23.

Creepy

Tegnap ejjel egy eltunt kisgyerekrol almodtam. Kb 2-3 eves lehetett. Szoke gondor haja volt es kekes zold pulcsiban volt. Az alom maga nem volt tiszta de arra nagyon emlekszem, hogy egyszer csak mondtak, hogy ott all mogottem. En meg mondtam, hogy az nem lehet mert eltunt. Ez utan arra gondoltam, hogy ha a homlokommal megerintem az o homlokat es erzem, akkor biztos igazi es nem csak szellem vagy kepzelet. Amikor epp megerintettem volna, felkeltem a sajat nyoszorgesemre. 

Ma megnyitom a fb-ot es a hvg ezzel indit. 

2015. október 14.

Patrick Kluivert and the wrecking ball

Hallgattam ezt a telefon beszelgetest, ahol egy dublini kis 8 eves lanyka felhivott egy ceget, akik bontassal foglalkoznak, hogy romboljak le az iskolajat. Lehetoleg robbantsak fel es legyenek benne a tanarok is. Kozben talaltam egy masik telefonbeszelgetest is, ahol felhivta az Evertont azzal, hogy futbalista feleseg akar lenni. Megkerdezte a vonal masik vegen a holgyet, hogy o melyik futbalista felesege lenne szivesen. Errol eszembe jutott, hogy en Patrick Kluivert felesege akartam lenni a kilencvenes evekben. Es amikor elhangzott a fejemben, hogy a 90-es evek... 

En meg arra varok, hogy elkezdodjon az eletem b... meg.

2015. augusztus 4.

Snit

Eskuszom, hiszek mindenfele hokusz pokuszban. Meg abban is amiben nem kene. A titok volt a bibliam egy darabig. Aktivan csinaltam is. Semmi. Kiveve a voros fuggonyt, meg a voros szonyeget.

Amikor huszon evesen, csak szabadon engedtem magam, mukodott. Olyan dolgok tortentek velem, hogy el sem hinnem.

Aztan vettem Happiness Projectet. Lehet, hogy tulzottan akarom, hogy megvaltsam sajat magam? De ha meg nem akarom elegge, akkor meg az a baj. Elvileg. Akkor most mi van?

En nem ertem.

De nem megy...

Szerintem az is am a baj, hogy szerintem en tudom, hogy mi tenne boldogga es sikeresse (az en szememben). Ez nem egyezik azzal, amit a tarsadalom, a szulok vagy a 'normalis' elet akar tolem. 

Ha meglepnem..

akkor menne?

2015. július 30.

Reakcio ido

Par eve megvettem a Chuck Palahnikuk 'Haunted' cimu konyvet, amit elkezdtem olvasni de ez azon konyvek egyike volt, pedig nagyon szeretem a pasast, amit nem tudtam befejezni. Bar abbol az idoszakbol meg van egy-ketto, ami a polcon hever, igy elengedtem a tenyt magam mellett. Tavaly megvettem Chuck Palahniuk 'Kisertettek' cimu konyvet otthon, amit egy darabig gyonyorgettem, vartam a nyari delutanokat, hogy magameva tegyem. A nyar nem jott, igy telen vackolodtam be vele a kanapera. Nem tudtam befejezni. Ma ejjel julius vegen felriadtam ra, hogy ketszer van meg a konyv. 

Van reakcio idom mondhatom.

Par ev mulva arra is rajovok, hogy korbe van rajzolva a testem kretaval, kulonos gondot forditva a logo mellek elfolyasara az aszfalton. 


2015. július 24.

Speechless

Apam Pilinszkyt szokott olvasni, meg sok mast. Apam bakelit lemezei kincset ernek. Nena ismeros lett otthon mert apamnak volt egy ismerose a radional. Apam utazott. Apam elt. Apam tanult. Apam csajozott. Apam okos. Apam beteg. Nem halalos. 65. Nem akar tovabb elni..

Ma segitettem egy oregecske(!) neninek. Gondoltam biztos a fogorvostol jott. Fel arca zsibbadt, viccesen beszel. Jajj mondom en is igy voltam utlevel fenykepezes kozben, esedeztem, hogy tomtek es jajj nem tudok beszelni. Mosolyogtam.

'Jajj dragam. Most gyogyulok agytumorbol'.. mosolyog.

Apam 65 eves, elbucsuzott tolem harom hettel ezelott. 


2015. május 30.

Porszivo

Egy beszelgetes naplojabol, iroda takaritas utan:

- (Colleague in) It's nice, and smells nice, what is it?
- Err.. car freshener.
- ..?.. I don't know if i like it.
- Well you know, i started hoovering and suddenly i started smelling car freshener(???) and i said to myself mm.. it's nice so i thought i'll get one for the office. I know it's weird.
- Yeah i know, it was me. I've put the car freshener into the hoover because it was smelly.

2015. május 27.

Erik a meggy

H (32). A masodik gyakornoki napjan, azutan, hogy egy evig finansziroztam a megelheteset es lakhatasat az anyjaval egyutt azt mondja, hogy lehet, hogy megsem ezt a szakiranyt kellett volna valasztania. Lehet, hogy inkabb el megy mast tanulni. A masodik napjan. Mit gondolok arrol, hogy felhivja a csajt aki beszerezte erre a helyre, hogy inkabb megsem ker belole. Mit gondolok???

Erik a meggy.


2015. május 20.

Your Yes Matters!

" Surrogacy? She needs her mother for life, not just for 9 months. Vote No! " - mondja az egyik meleg hazassag ellenes plakat. Egy kicsit rancoltam a homlokom, mert mi van akkor, ha egy heteroszexualis par sajnos keptelen gyermeket nemzeni, ezert segitsegre van szukseguk, vagy orokbe fogadnak. Akkor sem a biologiai anya fogja felnevelni a porontyot de az ugye mindegy, mert egy ferfi es egy no fogja majd a kezet az oviba menet.
Nehany kolyok az utcan rohogcselve, nyujtozkodva plakatolt az utcan "Don't let them fool you! Vote No!" - nyilvan a heteroszexualis szulok epp arra tanitjak a gyermekeiket, hogyan kell elvegezni a munka ordas reszet.

Bennem ugyan meg sem fordul, hogy ellenezzem a hazassagukat de nem itelek el senkit akiben igen, ha meg tudja indokolni, ha ala tudja tamasztani eszervekkel. 
A radiot hallgatva ilyen jellegu hozzaszolasokat hallgattam mint, " en azert szavazok nemmel mert ez szornyu.. mert ez nem normalis " " a vallas miatt " (mindezt abban az orszagban ahol papok evtizedeken keresztul molesztaltak a kisfiukat).

O ezt mondta " It is abnormal " " It is perverz " " Why would you choose(?) that "

" So what would you do, if your child turns out to be gay? "

" I would blame myself for doing something wrong "

Ez annyira de annyira lesujtott, hogy meg most is ures szemekkel bamulok ki a fejembol. Jovonk egyre sotetebb. Vagy vilagosabb?

2015. május 19.

Confession of Annie

Ma nem dolgozom, fel 11 mult es azon gondolkodom, hogy a villanyt kapcsoljam e fel, vagy a futest inditsam e el. Nyilvan egyiket sem fogom, mert nem este hanem delelott fel 11 van es majus 19-iket irunk. 5 perc alatt ketszer szaladtam ki es be a ruhakkal. Azokkal, amik mar harom napja bennt szaradnak. Illetve szaradnanak. 

'Boldog' is lehetnek, mert ebben az evben uj munkakorom lett, konyvelos akta tologatos. Azt elfelejtettek mondani, hogy a regi munkakorom ettol meg nem szunik meg, igy tehat nem ujult, hanem bovult. Ebbol kifolyolag asztalra csaptam okosan eszervekkel megprobaltam meggyozni a fonokom, hogy a jelenleginel tobb fizetest erdemlek. Ket honap gondolkodas utan rabolintott. Olyan osszegrol beszelunk, ami meg mindig nincs egyenes aranyban az elvegzett munka mennyisegevel es minosegevel. Sokat nem is valtoztat a dolgon. A fiu itthon van munkanelkulin es tanul. Nagyjabol kettonket tartom el ami nem zavarna, ha kozben nem lenne rettenetesen buszke es nem engem bantana a sajat magaval szembeni problemai miatt. Ertsd, megkerdezem, hogy ehes e mar mert akkor nekiallok a vacsinak, amire valaszul a sajat maga nyugodt, kioktato modoran kozli, hogy ezt most csak azert csinalom, hogy megalazzam. Onzo vagyok es szineszkedem. 

Tegnap osszefutottam egy ismerossel, aki meselte, hogy jovo heten megy Maltara nyaralni egy kicsit.

- .. You know what, if i didn't have my family, i would pack my bag and move there. I rather struggle in sunshine! 

You know what..? He is right!




2015. május 10.

Vannak olyanok akik...

... a tejadashoz okrok. A felnovekvo nemzedek munkamoralja, legalabbis ebben az orszagban.

2015. május 5.

Casa Dolce Casa

Egyszer nem is olyan reg azt hallottam, hogy Firenze a vilag egyik legromantikusabb varosa. Lattam egy gyonyoru szep kepet is, ami aztan belem ivodott. Nem tudatosan. De ott volt.
Par honappal ezelott hirtelen elhatarozasbol vettem egy jegyet Pisaba es egy masikat hat nappal kesobbre, visszafele. Egyedul. Ezen tobben megbotrankoztak, megtobben sajnalkozva neztek ram en pedig a kepzeletbeli kisszoknyamban porogve, kacagva intettem nekik viszlatot (a kozepso ujjammal). 
Minden nap egy kicsit kutattam, olvastam, terveztem, orultem, izgultam, csodalkoztam, vartam es bogtem, hogy ajaj esni fog. Mert nekem abbol ugy sincs eleg. Kicsit mint a Kis Hercegben. 

Esett de el is felejtkeztem rola mert a Firenzebe tarto buszon talalkoztam az egyik baratnom szulivel, akik ugyanabban a kis varoskaban laknak ahol en, a szallason pedig egy pohar toszkanai feher vart egy vigyorgos es segitokesz Lorenzoval aki nem akarta leszedni rolam a bugyit, ahogy azt az olasz podort bajszuakrol "hallani szoktak". Viszont kaptam terkepet meg sok jo tanacsot. Ennel a pontnal annyi volt biztos, hogy a remek kis Tasso Hostel lesz az otthonom negy ejszaka erejeig. 

Annyit azert meg kell emlitenem itt a bugyi leszedes kapcsan, hogy amugy igen, bokolnak es szerettek az aranyam hajam, en meg orultem mert jujj de szepek es kuncogtam.

Ket napot toltottem Firenzeben, megallas nelkul jottem mentem, faltam a kulturat a bort meg a tesztat es kaves habcsokokat hagytam az orrom hegyen. Neha razott a hideg gyanusan akkor is, ha kisutott a nap. Orvosi eset vagyok, ket nappal kesobb olvastam, hogy ezt Stendhal Syndrome-nak hivjak, egy francia irot diagnosztizaltak vele eloszor, aki Firenzben hanyatt vagodott a gyonyortol (szo szerint).
Felve, hatha tuladagolom a kulturat elcsoszogtam a piacra is alkudozni es persze enni meg egy kicsit enni is. Estenkent a kevesbe zajos 'Oltrarno' reszen kutakodtam meg tobb ennivalo utan. Ez a varos a folyo masik felen levo resze es sokkal csendesebb, sok a helyi kiskocsma a nagyival a konyhaban meg a gyerekkel aki a tesztat podri es a jokepu fiuval aki keszsegesen nem beszel angolul de en amugy is szeretek motyogni mindenfele nyelven. Igy jutottam el az egyik este a vadmalacig, ami az eddigi legfinomabb hus, amit valaha ettem. Igaz felidoben jottem ra mit is eszek. Egyetek itt!


A harmadik napra Siena-t terveztem a negyedikre meg egy borvidek turat, ami megallt volna San Gimignanoban is, de sehogysem akartam megtalalni a tura indulasi helyet, gondoltam nincs ertelme eroltetni. Lesz ami lesz. Igy harmad nap Siena-bol elmentem busszal San Gimignanoba is. Siena gyonyoru, kisebb mint Firenze es idosebbnek is tunik es pont ez adja a sarmjat. A tortenelmi belvaros a Vilagorokseg resze csak ugy, mint San Gimignano. A katedralis belulrol merfoldekkel veri a Firenzeit, az egyik legszebb Olaszorszagban. Ettem is egy kicsit, a Palazzo Pubblico melletti kis utcaban itt. Good source of deliciousness, filled with lots of yumms.. mondom en hihi! Igyatok is am, en tobbnyire a haz borat kertem es soha nem csalodtam! 


Kozepkori San Gimignano a Tornyok varosa. Ha jol emlekszem kb 74 torony epult, amibol 16 meg mindig all. A tornyok a gazdagsagot jelkepeztek, illetve a lakosok meg tudtak latogatni egymast suttyomban az ejszaka. Nyilvan teregetni vagy ilyesmi. Probaljatok ki a varos sajat borat, a feher Vernacciat. 



Aznap este azon morfondiroztam, hogy masnap ellatogatok Cinque Terrere a borvidek helyett, hisz utkozben lattam szep dombokat meg ittam is eleget. Cinque Terre (jelentése öt föld) a Ligur-tenger partjának egyik zord és nehezen megközelíthető része La Spezia városától északnyugatra, Porto Venere és Levanto települések között. Nevét a területén osztozó öt településről kapta: Riomaggiore, Manarola, Vernazza, Corniglia és Monterosso al Mare. Szinten a Vilagorokseg resze. Firenzebol mentem vonattal La Spezia varosaba, ahonnan egy masik vonattal lehet eljutni a telepulesekre. En az utolsot Monterosso valasztottam elsonek es onnan visszafele haladtam. Kb orankent mennek a vonatok egyikbol a masikba es 4 euroba kerul a vonat jegy amit 6 oran keresztul fel lehet hasznalni. Corniglia az egyetlen amelyik nem a parton, hanem a hegyen fekszik. Nekem a kedvencem Manarola es Monterosso volt meg a homaros teszta, aminek olyan iz vilaga volt, hogy konnybe labadt a szemem. 


Masnap reggel fogtam a motyom es elindultam vissza Pisa-ba ahol Rocco vart ram a repterhez kozeli szallasomon. Illetve remeltem, hogy var mert eleg vicces email-ezest folytattunk 10 kerdojellel mindegyikben levelben. Kiderult aztan, hogy egy jo fej sziciliai kisoreg es a szalas nem hazudok 3 percre van a reptertol. Marmint gyalog. A varos masik fele ahol a ferde torony meg a tarsai vannak kb 40 perc. Marmint gyalog!


Pisabol pedig elblicceltem Lucca-ba. Az ugy volt, hogy van egy vonat allomas a ferde toronyhoz kozel, de semmi nem volt nyitva. Van harom masina jegyvetel celjara amibol ketto csak kartyas volt, amit nem vittem magammal. A masik meg vissza kopte a penzem. Aztan zargattam ott mindenfele fickokat, hogy van e kartyajuk en meg kifizetem de csak zavartan mosolyogtak, en meg szaladgaltam ossze vissza mint a fejnelkuli csirke. 
Lucca egy kozepkori varos fallal korulveve amin erdemes korbe bringazni vagy gyalog vegig setalni. Kb 4km, en addigra mar rogyasig gyalogoltam magam es csak 3 euro orankent a bringa berlese szoval emelett dontottem a belvarosban meg setaltam. Meseljenek a kepek!


Ha vaganyabb lennek fognam a motyom meg az osszes penzem es letelepednek Toszkanaban. Megnyitnam a kis sutodem es osztanam a szeretetet.














2015. április 20.

Postagalamb

A biralat olyan, mint a postagalamb. Mindig visszater a feladojahoz. Mr. F. nem beszelt az alkalmazottjaval egy hetig, mert az husvet hetfot koveto kedd reggelre beteget jelentett. O viszont csendben azt feltelezte, (hozzateszem nem ok nelkul, (hoppa, itt is repul egy galamb)) hogy csak a szokasos nemzeti hagyomanyoknak megfelelve hetfo este nem volt szomjas, ahogy sok mas vasarnap vagy hetfon vagy penteken sem volt az. 

Mr. F ma telefonalt. Nem jon dolgozni. Faj a terde. 10 napig pihentetnie kell. Vagyis elesett szombaton este, mikozben reszegen tancolt. Ilyenek ezek a galambok. 

2015. április 14.

A szarban egy szep cseresznye mag

Neha elfelejtem mennyire szerencses vagyok. Annak is orulnod kell, ha a szarban egy szep cseresznye magot veszel eszre. Mindenki, akit szeretek el. Kiveve a baratom. De o meg tobbre szuletett minthogy idos neniket vezessen at a zebran. Hat igy.

2015. április 11.

Eszembe jutott...

Eszembe jutott amikor  tele voltam kivancsisaggal, oszinte voltam es nyitott, racsodalkoztam a vilagra. Konnyed voltam es vidam. Nem ertettem. Nem ertettem, hogy lehet valaki masmilyen. Milyen az amikor az emberek sokszinusege idegesit es nem csodaval tolt el. Nem ertettem milyen, amikor egy koncerten konnyokkel lokdosom az embereket mellolem es nem egymas vallat fogva lebegunk az orom hullamhosszan. Nem ertettem, milyen az, amikor a gondok eluralkodnak az ember felett. Mert olyan nincs, hogy nem mosolygunk akkor is, amikor nincs okunk ra es nem tudjuk, hogy csak fel kell allni es leporolni magunkat. 

Egyszer csak azt vettem eszre, hogy ezen nosztalgiazom. Hogy hol van az a lany, aki kivancsi volt es minden egyes ember bizsergessel toltotte el, fuggetlenul attol milyen volt. Hol van az a lany aki rajzolt az munkatarsai ebedjenek csomagolasara vagy meglepeteseket hagyott a zsebekben. Hol van az a lany aki..

..szeretnek maradni.

Lehetseges, csak en vesztem el valahol? Van ilyen csak nem itt? Nem ezekkel az emberekkel? Vagy ez igy van rendjen csak nem akarom elfogadni? Van erre valasz?

2014. május 31.

Nem en szartam bele a sajat nadragomba

Felnottem. Vannak jelek. Kimondom, hogy tiz evvel ezelott es mar az epp felnovoben levo, a helyet kereso enem tortenetei jutnak eszembe. Dunnyogok a mai lusta es haszontalan generacio miatt. Aggodom, hogy ebben vagy meg rosszabb szellemi es egyeb korulmenyek kozott fog felnoni a gyermekem. Ott van a kis lurko a gondolataimban. Tobbre ertekelem a nyugalmat barminel. Foglalkoztat a sajat repa etc. ultetese. Szurom a csapvizet mert fluorid van benne. Ketszer meggondolom a fogamzasgatlo ujboli szedeset es nem a vedekezes elkerulese vegett. Tobb labon akarok allni. Labakon akarok allni. Az ertelem vonzo. Felvaltotta a szeme sem all jol-t top listan. Foglalkoztat, az adott orszag gazdasai es szocialis helyzete. Ha elolvasok egy konyvet es ugy erzem, hogy ez orok es epito jellegu, bedugom a rekeszbe, amit majd a gyermekemnek akarok adni. Van egy rekesz. Van miert es van kinek?

Anyam mindig azt mondja, soha nem fogok felnoni.

Nem en szartam bele a sajat nadragomba!

Ha sokaig ismetelem, elhitetem onmagammal, majd masokkal is.

2014. április 22.

Igy tortent az...

Elindultam dolgozni a bicon, de utkozben talalkoztunk. Ahogy probaltam elmenni ket auto kozott, o jott szembe es nekem utkozott. Igy elkezdtunk beszelgetni es elindultunk egyutt. A hazaban talaltam magam, ahol meg mindig beszelgettunk, majd mutatott egy darab regi stilusu szonyeget es azt mondta nezzem meg, ezt meg a volt baratnoje valasztotta azert, mert jol fog mutatni ha raesik a kokarda az oltonyerol. Megkerdeztem tole, hogy szomoru e majd megoleltem es hozza bujtam. A kovetkezo pillanatban megcsokolt. Eloszor. Szarnyaltam. Rajottem, hogy elkesek es mennem kell dolgozni, de kozben leszakadt a cipom talpa. A regi iskolamban kotottem ki, ahol nem tudtam hova rakjam a bicom, majd miutan talaltam neki helyet, kiderult, hogy rossz terembe mentem. Atmentem a masikba, ahol a regi igazgatom tartott kozgazdasagi orat es en nagyon orultem, mert imadtam. De egy babaval az oleben tanitott aztan korbe neztem es mindenhol babak ultek...

...aztan felebredtem.

Bico -  kenyes helyzet
Szonyeg - magarahagyottsag
Rossz, szakadt cipo - kedved ellen valo mozgas, magad sem erted miert ragaszkodsz a partneredhez, meghozza szenvedelyesen
Regi iskola igazgato - otleteidet nem tudod megvalositani
Regi iskola - meggondolatlansag, kifecsegtel valamit
Baba - szomorusag, kiszolgaltatott helyzet

Igy tortent az, hogy hosszas huzavona utan, kulombozo jelekre es masokra hallgatva eletemben eloszor elhivtam valakit, akiert rajongok csinalni ezt azt..